Przewodnik po Dropshippingu

                                                                                                                                                                                                             

                                                                        PRZEWODNIK PO DROPSHIPPINGU

Witamy w naszym przewodniku o dropshippingu oraz jego znaczeniu w rozwoju nowoczesnego handlu w sieci Tutaj znajdziesz wszysktkie ważne fakty oraz zasady obowiązujące w tej coraz bardziej popularnej formy działalności handlowej poprzez internet.Kto może go uruchomić i jak? Jak znaleźć odpowiedniego partnera handlowego oraz jak uniknąć oszustów?Jakie są zalety i wady działalności w dropshipppingu? Co możesz zrobić sam, aby odnieść sukces w e-commerce z dropshippingiem? Te pytania pojawiają się często przed przed decyzją o uruchomieniu sklepu internetowego,ale odpowiedź nie jest zawsze jasna i prosta. Mamy nadzieję, że możemy pomóc Ci lepiej zrozumieć jak działa dropshipping, zarówno w teorii jak i w praktyce, i jak można wykorzystać system do skutecznego rozwoju własnej firmy.                                                                                                                  

                                                                                                   

                                                                       JAK FUNKCJONUJE DROPSHIPPING?

Dropshipping jest modelem działalności bez potrzeby nakładów własnych,dzięki czemu jest znacznie prostszy do uruchomienia niż tradycyjny sklep online.Zamiast kupowania oraz magazynowania sprzedajesz towar otrzymując jako właściciel sklepu zlecenie od klienta i przekazujesz je do producenta lub hurtowni.Różnica pomiędzy ceną,jaką wystawisz za produkt w sklepie oraz tą,której żąda hurtownik będzie twoim zyskiem.Żadnej inwentaryzacji lub kosztownego magazynowania , hurtownik zajmie się resztą(wysłaniem towaru,wystawieniem faktury itp.)Dropshipping jest doskonałą metodą dla wszystkich, którzy chcą uruchomić sklep internetowy i sprzedać towary w Internecie, lecz nie mogą sobie pozwolić na zakup własnych towarów.Chcąc oczywiście zaoferować swoim klientom to co najlepsze musisz być w stanie poręczyć za swój produkt. Z dropshippingiem nie zobaczysz nigdy produktu,który trafi do klienta,dlategi więc jest niezwykle ważne, że możesz polegać,iż twoje oferty posiadają odpowiednią jakość.Jeśli mieszkasz w pobliżu nie wahaj się iść tam i zobaczyć produkty,jeśli nie to dobrym pomysłem byłoby zamówić jeden produkt na próbę. W ten sposób unikniesz nieporozumień oraz złej reputacji w przypadku niezadowolenia ze strony klienta.

                                                                                        

                                                                            JAK ZNALEŹĆ DROPSHIPPERA?

Nigdy nie uda Ci się czegoś sprzedać w dropshippingu jeżeli nie będziesz miał zaufanego partnera (droppshippera).To ty będziesz musiał go znaleźć a nie na odwrót.Może się to jednak okazać trudne.Możesz spędzić niezliczone godziny na wyszukiwaniu firm,które oferują dropshipping  iniczego nie znaleźć.Jednym z powodów tego jest to że większość dropshipperów jest kiepska w ogłaszaniu się lub SEO marketingu,w skutek czego ic dostępność dla wyszukiwarek jest znacznie ograniczona.Jednym z nielicznych jest SALEHOO,dzięki któremu możesz uzyskać dostęp do kilku większych dropshipperów.Pełną listę firm oraz ich oferty znajdziesz na końcu tego przewodnika.

                                                                              

                                                                               WORDPRESS LUB PRESTASHOP?

Gdy się już zdecydowałeś aby uruchomić sklep internetowy, zastanawiasz się teraz jakie jest najlepsze oprogramowanie e-commerce do rozpoczęcia sprzedaży online? W dzisiejszych czasach istnieje wiele wyborów, jeśli chodzi o sprzedaż internetową.Dwa największe to niewątpliwie PRESTASHOP oraz WORDPRESS. PrestaShop oferuje swoim użytkownikom oprogramowanie skonstruowane tak aby proces zakładania i prowadzenia sklepu internetowego był zarówno łatwiejszy jak i bardziej opłacalny. Ich  wbudowane funkcje są naprawdę imponujące, obejmujące wszystkie niezbędne narzędzia sprzedaży, takie jak cross-selling, kupony, itp.WordPress ma dużą zaletę poprzez prostą i łatwą w użyciu platformę.Użytkownik może zainstalować wiele pluginów, a także tematów w Wordpress archiwum co umożliwia stworzenie spersonalizowanego oraz wydajnego sklepu online.WordPress nie daje możliwości do rozbudowanego sklepu, lecz oferuje w zamian tego elastyczność oraz prostotę dla tych,którzy chcą szybko rozpocząć sprzedaż.WordPress jest  ponadto bezpłatny, więc nie musisz wydać niczego aby zbudować własny sklep internetowy, w przeciwieństwie do PrestaShop gdzie większość modułów musisz kupić.

                                                                                       

                                                                                   PROGRAMY AFILIACYJNE

Program afiliacyjny to system gdzie reklamodawcy, którzy chcą zwiększyć sprzedaż swoich produktów za pośrednictwem Internetu zawierają umowę z właścicielami witryn internetowych, którzy chcą zwiększenia własnych przychodów z reklam przez tak zwane programy partnerskie.Każdy reklamodawca tworzy własny program oparty na systemie.Odbywa się to zwykle za pośrednictwem wielu różnych stron internetowych za pomocą linków tekstowych lub linków bezpośrednio kierujących do poszczególnych produktów lub kategorii produktów.Właścicel strony otrzymuje oczywiście zapłatę za wyświetlanie reklamy.Jednymi z większych oraz popularniejszych programów afiliacyjnych są:TradeTracker, Zanox, CJ, Double.net, Adtraction, Adrecord oraz WordOn.Średni zarobek waha się od 6 do 15 procent dla każdego prawidłowo wypełnionego zamówienia. Istnieją jednak programy partnerskie takie jak Nutri Profits i Cash In Pills które oferują nawet do 40 procent zysków.

                                                                                                       

                                                                                   ZALETY DROPSHIPPINGU:

Idealny dla początkujących: Dla osób,które nie mają pieniędzy na drogi marketing i nie wiedzą jak dobrze będzie działał ich sklep internetowy? Dropshipping wiąże się małym ryzykiem:nie trzeba kupować drogich towarów,których może się nie udać sprzedać oraz nie ma potrzeby kosztownego magazynowania towaru.Dowolna lokalizacja: Działalność dropshippingowa może być uruchamiana praktycznie z każdego miejsca pod warunkiem dostępu do Internetu oraz możliwości komunikowania się z dostawcami i klientami.Duży wybór artykułów: Z racji tego,iż nie trzeba z góry kupować towaru możesz zaoferować szeroką gamę produktów potencjalnym klientom.Łatwy w obsłudze: Z tradycyjną działalnością jeśli masz trzy razy więcej zamówień jak zwykle to wymaga to trzy razy tyle pracy.Z dropshippingiem nie musisz się tym martwić,ten problem pozostawisz hurtownikom. 

                                                                                              

                                                                        WADY DROPSHIPPINGU:

Niskie marże: Niskie marże są największą wadą systemu dropshippingowego z powodu bardzo dużej konkurencji.Nierzetelni hurtownicy: Ponieważ ty jedynie promujesz towar należący do kogoś innego jest niezwykle ważne aby osoba ta posiadała wysoką jakość oferowanych usług.W przeciwnym razie możesz mieć poważne problemy jeśli hurtownik nie wywiąże się z dostawy oferowanego przez  przez Twój sklep produktu.

 
strony internetowe BRANDPOINT.PL